AcasăADMINISTRATIELocuitorii din Bocşa nu mai pot ieşi din case din cauza zăpezii

Locuitorii din Bocşa nu mai pot ieşi din case din cauza zăpezii

ninsoareNinsoarea căzută în ultimele ore a pus mari probleme autorităţilor locale din oraşul Bocşa, oamenii fiind nemulţumiţi de modul în care se desfăşoară activităţile de îndepărtare a zăpezii.

Cetăţenii reclamă că pe unele străzi nu se mai poate circula şi că nu mai pot ieşi cu maşinile din parcare, după ce plugurile au adus toată zăpada la marginea carosabilului.

În replică, primarul Eugen Cizmăneanţu a spus că se acţionează cu utilajele din dotare şi că, niciodată, oraşul nu a avut atâtea maşini scoase pentru deszăpezit. El a explicat faptul că sunt şi străzi în pantă, pe care utilajele nu pot urca.

„Este nevoie, totuşi, şi de ajutor din partea populaţiei, pentru a face faţă situaţiei. Ninge foarte mult şi nu avem atâţia oameni, încât să fie luată fiecare casă, la rând!”, a spus Eugen Cizmăneanţu, apreciind că populaţia ar trebui să înceapă să-şi cureţe, fiecare, măcar trotuarele din faţa caselor.

Pe de altă parte, pe şoselele din Caraş-Severin se circulă în condiţii de iarnă, fără să fie drumuri închise sau blocate.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

Adrian Negrila on EXPONATUL LUNII IULIE LA MCDR
Gaina Constantin on EXPONATUL LUNII IULIE LA MCDR
ce e prostia Regiunea Timis-Hateg? on Regiunea Vest? Poate Timiș-Hațeg
anonimul on Mircea-Molot
un cetatean responsabil on Controale sanitare în şcoli
un cetatean responsabil on Mostră de necivilizație la Banpotoc