AcasăSTIRICARAS-SEVERINJudeţele Hunedoara şi Caraş-Severin unite de .. GPS Trophy

Judeţele Hunedoara şi Caraş-Severin unite de .. GPS Trophy

Cea de-a patra ediţie a competiţiei off-road „GPS Trophy Romania” se desfăşoară în aceste zile pe pantele Semenicului, concurenţii parcurgând un traseu care îi duce din judeţul Caraş-Severin până în judeţul Hunedoara.

Competiţia este organizată de clubul de amatori Experience Romania din Sibiu, iar la start s-au prezentat nu mai puţin de 30 de echipaje, majoritatea din străinătate. Plecarea s-a făcut din localitatea Valiug, județul Caraș-Severin, situată la poalele Munților Semenic, iar finishul va fi în 18 mai în județul Hunedoara, la Arsenal Park, lângă Orăştie. Participanții pot alege trasee hardcore sau softcore, în funcție de echipare și motorizare. Ei trebuie să atingă anumite puncte GPS primite, toate aflate într-o zonă delimitată, de mare întindere, denumită „coridor”.

Pentru prima dată, la competiție participă și două echipaje din România iar pentru cei doritori, tariful de participare la concurs a fost de 1.000 de lei/ persoană, atât pentru concurenți, cât și pentru fiecare membru al echipei de service bani în care intră cazarea, masa și alte servicii.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

Adrian Negrila on EXPONATUL LUNII IULIE LA MCDR
Gaina Constantin on EXPONATUL LUNII IULIE LA MCDR
ce e prostia Regiunea Timis-Hateg? on Regiunea Vest? Poate Timiș-Hațeg
anonimul on Mircea-Molot
un cetatean responsabil on Controale sanitare în şcoli
un cetatean responsabil on Mostră de necivilizație la Banpotoc