AcasăSTIRIIncendiu la fabrica TRW din Timișoara

Incendiu la fabrica TRW din Timișoara

Un incendiu a izbucnit astăzi la topitoria fabricii de componente auto din Timișoara, sute de muncitori fiind nevoiți să iasă din clădire.

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Timiș a fost solicitat să intervină la lichidarea incendiului de la fabrica TRW. Potrivit ISU Timiș, incendiul a izbucnit la un canal tehnologic al fabricii din Timișoara. În urma misiunilor de căutare derulate de pompieri, nu au fost identificate în clădire persoane surprinse de incendiu. Toți cei care s-au evacuat nu au necesitat îngrijiri medicale.

Din fabrică s-au autoevacuat 432 persoane, iar la fata locului salvatorii au intervenit cu 6 mașini de stingere, 2 autoscări și o ambulanta SMURD. Se acționează cu nisip si se încearcă pornirea instalației de stingere, existenta in incinta operatorului economic.

Pentru protecția comunităților aflate in proximitatea zonei de manifestare, respectiv zona Pădurea Verde,  ISU Timis a transmis un mesaj de avertizare, prin intermediul sistemului RO-Alert.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

Adrian Negrila pe EXPONATUL LUNII IULIE LA MCDR
Gaina Constantin pe EXPONATUL LUNII IULIE LA MCDR
ce e prostia Regiunea Timis-Hateg? pe Regiunea Vest? Poate Timiș-Hațeg
anonimul pe Mircea-Molot
un cetatean responsabil pe Controale sanitare în şcoli
un cetatean responsabil pe Mostră de necivilizație la Banpotoc