AcasăSPORTASU Poli s-a împotmolit la Bucovăţ

ASU Poli s-a împotmolit la Bucovăţ

Echipa fanilor timişoreni s-a împiedicat exact unde se aştepta mai puţin. „Alb-violeţii” au terminat la egalitate, 2-2, în deplasarea de la Bucovăţ, la capătul unui meci în care gazdele s-au dovedit a fi extrem de arţăgoase. În ciuda punctelor pierdute,  elevii lui Antonio Foale au rămas şi cu un plus după ce au revenit de la 0-2 şi au fost la un pas de a pleca cu toate cele trei puncte din comuna aflată la 12 kilometri distanţă de Timişoara. „Noi ne-am făcut meciul greu. Prima repriză a fost dezastruoasă, începând de la portar şi până la atacanţi. Schimbările de la pauză au adus un beneficiu, am ajuns mai des la poartă, am avut multe ocazii, însă am ratat. Gazdele au speculat fiecare greșeală a noastră. Au fost foarte motivați, e normal, fiecare vrea să îşi câştige punctele”, a spus antrenorul Politehnicii. Golurile timişorenilor au fost marcate de Nicolaie (65) şi Radovanovici (70).  După remiza de la Boldur, ASU Poli coboară pe locul 2, în fotoliul de lider instalându-se Progresul Racovița, învingătoare cu 6-1 la Giarmata Vii.